edebiyat akımı

Kullanım örnekleri

edebiyat akımı
literary movement
icon arrow

literary

Phonetic: "/ˈlɪt(ə)ɹi/"

Part Of Speech: adjective


Definition: Relating to literature.

Example: a literary history


Definition: Relating to writers, or the profession of literature.

Example: a literary man


Definition: Knowledgeable of literature or writing.


Definition: Appropriate to literature rather than everyday writing.


Definition: Bookish.

icon arrow

movement

Phonetic: "/ˈmuːv.mənt/"

Part Of Speech: noun


Definition: Physical motion between points in space.

Example: I saw a movement in that grass on the hill.


Definition: A system or mechanism for transmitting motion of a definite character, or for transforming motion, such as the wheelwork of a watch.


Definition: The impression of motion in an artwork, painting, novel etc.


Definition: A trend in various fields or social categories, a group of people with a common ideology who try together to achieve certain general goals

Example: The labor movement has been struggling in America since the passage of the Taft-Hartley act in 1947.


Definition: A large division of a larger composition.


Definition: Melodic progression, accentual character, tempo or pace.


Definition: An instance of an aircraft taking off or landing.

Example: Albuquerque International Sunport serviced over 200,000 movements last year.


Definition: The deviation of a pitch from ballistic flight.

Example: The movement on his cutter was devastating.


Definition: A pattern in which pairs change opponents and boards move from table to table in duplicate bridge.


Definition: An act of emptying the bowels.


Definition: Motion of the mind or feelings; emotion.

En İyi Tur-Eng Çevirmen

Çevirilerinizi daha da iyi hale getirmek için özel olarak tasarlanmış arayüzümüzün yeni özelliklerine göz atın. Doğal olarak, hizmetimiz ücretsiz kalır ve ayrıca bir uygulama olarak da mevcuttur. Tüm özellikler, çeşitli ortak dillerin kombinasyonları için yerel olarak mevcuttur. Diğer özellikler ve dil kombinasyonları aşağıdadır. Hangi dile çeviri yaparsanız yapın, ortaya çıkan metin çevrimiçi sözlüğümüze bağlanır. Anlamları ve diğer cümlelerdeki kullanımları hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, çıktı metin kutusundaki tek tek kelimeler ayrıntılı olarak analiz edilir. Her şey tamamen ayrıntılı ve gerekirse test edilmiştir!

Çevirinize ince ayar yapmak için yerleşik sözlükleri kullanın: Tek tıklamayla eşanlamlılar ve örneklerle bağlam içi çeviriler, anlamlar, telaffuz ve diğer dil özelliklerinde sorunsuz bir şekilde uzmanlaşmanıza yardımcı olur. Kesinlikle ücretsiz, hızlı ve doğru çevirmen!Çeviri yazılımımızı diğer makine çevirmenlerinden farklı kılmak için çok yol kat ettik. Türkçe - İngilizce çevirmenimiz orijinal metnin anlamını ve cümlenin ana fikrini asıl amaçlandığı gibi korumak için tasarlanmıştır. Çevirmenimiz olabildiğince insandır. Ürünümüz en iyi gizliliği sağlar. Verilerinizi izlemiyor, satmıyor veya saklamıyoruz. Çevirileriniz size aittir. Transferler için kayıt ve ödeme gerekli değildir!İngilizce, dünyada yaklaşık 1,5 milyar insan tarafından konuşulmaktadır. Dünyada en çok konuşulan dildir. 1.000.000'den fazla kelime var! Türkçe, Türkiye'de, Kuzey Kıbrıs'ta yaklaşık 80 milyon kişi ile Avrupa ve Kuzey Amerika'daki göçmen toplulukları tarafından konuşulmaktadır. Yaklaşık 88 milyon konuşmacı ile en çok konuşulan Türk dilidir. Türk dili, Türkiye'nin batısında yer alan Anadolu'da ortaya çıkmıştır. Şu anda, bu iki hacimli ve harika dildeki çevirilerle hızlı, rahat ve ücretsiz çalışmanız için size profesyonel çevirmenimizin işlevselliğini sunuyoruz!