fórmula elemental

Kullanım örnekleri

fórmula elemental
elemental formula
icon arrow

elemental

Part Of Speech: noun


Definition: (theosophy) A creature (usually a spirit) that is attuned with, or composed of, one of the classical elements: air, earth, fire and water or variations of them like ice, lightning, etc. They sometimes have unique proper names and sometimes are referred to as Air, Earth, Fire, or Water.

icon arrow

elemental

Part Of Speech: adjective


Definition: Of, relating to, or being an element (as opposed to a compound).


Definition: Basic, fundamental or elementary.


Definition: Of the ancient supposed elements of earth, air, fire and water.


Definition: (by extension) Of, or relating to a force or nature, especially to severe atmospheric conditions.

icon arrow

formula

Phonetic: "/ˈfɔː.mjʊ.lə/"

Part Of Speech: noun


Definition: Any mathematical rule expressed symbolically.


Definition: A symbolic expression of the structure of a compound.

Example: H2O is the formula for water.


Definition: A plan or method for dealing with a problem or for achieving a result.

Example: The company's winning formula includes excellent service and quality products.


Definition: A formulation; a prescription; a mixture or solution made in a prescribed manner; the identity and quantities of ingredients of such a mixture.

Example: The formula of the rocket fuel has not been revealed.


Definition: A formal statement of doctrine, as in religion.


Definition: A syntactic expression of a proposition, built up from quantifiers, logical connectives, variables, relation and operation symbols, and, depending on the type of logic, possibly other operators such as modal, temporal, deontic or epistemic ones.

icon arrow

formula

Phonetic: "/ˈfɔː.mjʊ.lə/"

Part Of Speech: noun


Definition: A manufactured food simulating human breast milk, designed to be fed to babies and infants under 12 months of age.

Türkçe-İngilizce dosya Çevirmeni

Çevirilerinizi daha da iyi hale getirmek için özel olarak tasarlanmış arayüzümüzün yeni özelliklerine göz atın. Doğal olarak, hizmetimiz ücretsiz kalır ve ayrıca bir uygulama olarak da mevcuttur. Tüm özellikler, çeşitli ortak dillerin kombinasyonları için yerel olarak mevcuttur. Diğer özellikler ve dil kombinasyonları aşağıdadır. Hangi dile çeviri yaparsanız yapın, ortaya çıkan metin çevrimiçi sözlüğümüze bağlanır. Anlamları ve diğer cümlelerdeki kullanımları hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, çıktı metin kutusundaki tek tek kelimeler ayrıntılı olarak analiz edilir. Her şey tamamen ayrıntılı ve gerekirse test edilmiştir!

Çevirinin anadilde gerçek anlamda ses çıkarabilmesi için dilsel doğruluğun yanı sıra kültürel özellikler ve bilginin de sağlanması esastır. Bu yüzden dilin nüanslarını bilen İngiltere'den tercümanlarla çalışıyoruz. Türkçe ve İngilizce tercümanlarımız, çeviride hiçbir şeyin kaybolmamasını sağlamak için sorularınızı yanıtlamak ve açıklamalar sağlamak için her zaman hazırdır. Tercümanımızın rekor sürede doğru çeviriler sunabilmesinden ve bunun hızlı, güvenli ve tamamen ücretsiz olmasından gurur duyuyoruz! Kullanıcılarımızı önemsiyoruz.Çeviri yazılımımızı diğer makine çevirmenlerinden farklı kılmak için çok yol kat ettik. Türkçe - İngilizce çevirmenimiz orijinal metnin anlamını ve cümlenin ana fikrini asıl amaçlandığı gibi korumak için tasarlanmıştır. Çevirmenimiz olabildiğince insandır. Ürünümüz en iyi gizliliği sağlar. Verilerinizi izlemiyor, satmıyor veya saklamıyoruz. Çevirileriniz size aittir. Transferler için kayıt ve ödeme gerekli değildir!Yukarıdaki giriş alanını kullanarak İngilizce-Türkçe sözlükte bir Türkçe terim arayın. İngilizce veya Türkçe arama yapabilirsiniz. İngilizce veya Türkçe aradığınız cümlenin çok fazla çevirisi varsa filtreleme seçeneklerini kullanarak sonuçları sınırlandırabilirsiniz. İngilizce-Türkçe sözlükte harfe göre ara. İngilizce-Türkçe sözlük, alfabeyi manuel olarak görüntüleme olanağı sağlar. Belirli kelimelerin çevirilerine bakmak ve bir cümle bağlamında ne anlama geldiklerini görmek için aşağıdaki bağlantıları da kullanabilirsiniz.