masaüstü temaları

Kullanım örnekleri

masaüstü temaları
desktop themes
icon arrow

desktop

Phonetic: "[ˈdɛsk.ˌtɔp]"

Part Of Speech: noun


Definition: The top surface of a desk.


Definition: A desktop computer.

Example: Laptops are often more expensive than desktops.


Definition: The main graphical user interface of an operating system, usually displaying icons, windows and background wallpaper.

Example: I installed a new application and it added its icon to my desktop.

icon arrow

desktop

Phonetic: "[ˈdɛsk.ˌtɔp]"

Part Of Speech: adjective


Definition: Designed for use on a desk or similar piece of furniture.


Definition: Of an application, designed to be run on a personal computer.

icon arrow

themes

Part Of Speech: noun


Definition: A subject of a talk or an artistic piece; a topic.


Definition: A recurring idea; a motif.


Definition: An essay written for school.


Definition: The main melody of a piece of music, especially one that is the source of variations.


Definition: A song, or a snippet of a song, that identifies a film, a TV program, a character, etc. by playing at the appropriate time.


Definition: The collection of color schemes, sounds, artwork etc., that "skin" an environment towards a particular motif.


Definition: (grammar) The stem of a word.


Definition: Thematic relation of a noun phrase to a verb.


Definition: Theta role in generative grammar and government and binding theory.


Definition: Topic, what is generally being talked about, as opposed to rheme.


Definition: A regional unit of organisation in the Byzantine empire.

icon arrow

themes

Part Of Speech: verb


Definition: To give a theme to.

Example: We themed the birthday party around superheroes.


Definition: To apply a theme to; to change the visual appearance and/or layout of (software).

Türkçe'den İngilizce'ye Çevirmen

İngilizce'den Türkçe'ye çeviri saniyeler sürer ve tek istekte bin kelimeye kadar çeviri yapabilirsiniz. İngilizce ve Türkçe dünyada çok yaygın dillerdir. İngilizceden Türkçeye çevirmenimiz, birinde uzman olup diğerini öğrenirken bu dillerin temel metinlerini öğrenmenize veya anlamanıza yardımcı olacaktır. Çeviri API'lerimiz İngilizce'den Türkçe'ye mükemmel çeviri sağlar, ek redaksiyon ile bu çeviriler hukuk, tıp ve diğer yüksek düzeyde uzmanlık alanları gibi görev açısından kritik alanlarda kullanılabilir. İngilizce'den Türkçe'ye çevirmen, çevirdiğiniz metnin doğru bir şekilde anlaşılmasını sağlar ve selamlaşma, seyahat, alışveriş, sayılar ve diğer sınırsız sayıda ortak alan gibi sık kullanılan cümle ve kelimeleri çevirmek için idealdir.

Tek bir tıklamayla kelimeleri çevirin! Türkçe'den İngilizce'ye çevirmenimiz iki yönlü bir çeviri programıdır, anlamların ikamesi için kapsamlı bir sözlük içerir, kelime öbeklerinin ve ifadelerin kullanım örneklerini ve bunların fonetik bileşenlerini gösterir. Tercümanımız, çeviri alanındaki bilgi tabanını sürekli olarak güncelleyen ve son kullanıcı için tamamen anonim ve ücretsiz olarak korurken hizmet kalitesini koruyan profesyonel bir dilbilimci ekibi tarafından oluşturulmuştur. Çevirileriniz sadece size ait!Hızlı bir İngilizce'den Türkçe'ye çeviriye ihtiyacınız olduğunda arkadaşlarınıza ve ajanslara başvurmayı bırakın. Kendinizi uygulamamızla donatın ve bunu kendiniz, daha hızlı ve daha doğru bir şekilde yapmak için devasa kitaplığımızdan yararlanın. Uygulamalarımız iPhone, iPad, Mac ve Apple Watch ile yerel olarak entegre olur. Ayrıca, sınıfının en iyisi Safari, Chrome, Firefox, Opera ve Edge uzantılarımızla favori tarayıcınızı özelleştirebilirsiniz. Facebook sayfamızı ziyaret edin ve sütunumuzu okuyun - yeni gönderilerimizden bazıları burada görünecek. Teşekkürler!Çevirilerinizi daha da iyi hale getirmek için özel olarak tasarlanmış arayüzümüzün yeni özelliklerine göz atın. Doğal olarak, hizmetimiz ücretsiz kalır ve ayrıca bir uygulama olarak da mevcuttur. Tüm özellikler, çeşitli ortak dillerin kombinasyonları için yerel olarak mevcuttur. Diğer özellikler ve dil kombinasyonları aşağıdadır. Hangi dile çeviri yaparsanız yapın, ortaya çıkan metin çevrimiçi sözlüğümüze bağlanır. Anlamları ve diğer cümlelerdeki kullanımları hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, çıktı metin kutusundaki tek tek kelimeler ayrıntılı olarak analiz edilir. Her şey tamamen ayrıntılı ve gerekirse test edilmiştir!