pascal ilkesi

Kullanım örnekleri

pascal ilkesi
pascals principle
icon arrow

principle

Phonetic: "/ˈpɹɪnsəpəl/"

Part Of Speech: noun


Definition: A fundamental assumption or guiding belief.

Example: We need some sort of principles to reason from.


Definition: A rule used to choose among solutions to a problem.

Example: The principle of least privilege holds that a process should only receive the permissions it needs.


Definition: (sometimes pluralized) Moral rule or aspect.

Example: I don't doubt your principles.


Definition: A rule or law of nature, or the basic idea on how the laws of nature are applied.

Example: Bernoulli's Principle


Definition: A fundamental essence, particularly one producing a given quality.

Example: Many believe that life is the result of some vital principle.


Definition: A beginning.


Definition: A source, or origin; that from which anything proceeds; fundamental substance or energy; primordial substance; ultimate element, or cause.


Definition: An original faculty or endowment.

icon arrow

principle

Phonetic: "/ˈpɹɪnsəpəl/"

Part Of Speech: verb


Definition: To equip with principles; to establish, or fix, in certain principles; to impress with any tenet or rule of conduct.

En İyi Tur-Eng Çevirmen

Çevirinize ince ayar yapmak için yerleşik sözlükleri kullanın: Tek tıklamayla eşanlamlılar ve örneklerle bağlam içi çeviriler, anlamlar, telaffuz ve diğer dil özelliklerinde sorunsuz bir şekilde uzmanlaşmanıza yardımcı olur. Kesinlikle ücretsiz, hızlı ve doğru çevirmen!

Hızlı bir İngilizce'den Türkçe'ye çeviriye ihtiyacınız olduğunda arkadaşlarınıza ve ajanslara başvurmayı bırakın. Kendinizi uygulamamızla donatın ve bunu kendiniz, daha hızlı ve daha doğru bir şekilde yapmak için devasa kitaplığımızdan yararlanın. Uygulamalarımız iPhone, iPad, Mac ve Apple Watch ile yerel olarak entegre olur. Ayrıca, sınıfının en iyisi Safari, Chrome, Firefox, Opera ve Edge uzantılarımızla favori tarayıcınızı özelleştirebilirsiniz. Facebook sayfamızı ziyaret edin ve sütunumuzu okuyun - yeni gönderilerimizden bazıları burada görünecek. Teşekkürler!Sözlüğümüz size İngilizce ve Türkçe terimleri arayabileceğiniz geniş bir kütüphane sunmaktadır. Örnekler ve ayrıştırma ile mesleğe, jargona ve yaygın ifadelere göre kelimeleri arayabilirsiniz. Uygulamalarımızı iPhone, Android, iPad, Windows 10/11 ve macOS için kullanabilirsiniz. Çevrimiçi İngilizce - Türkçe çevirmenimizde, kategoriye ve farklı telaffuzlara göre 2 milyondan fazla kelimeyi arayabilirsiniz.