rima asonante

Kullanım örnekleri

rima asonante
vowel rhyme
icon arrow

vowel

Phonetic: "/vaʊl/"

Part Of Speech: noun


Definition: A sound produced by the vocal cords with relatively little restriction of the oral cavity, forming the prominent sound of a syllable.


Definition: A letter representing the sound of vowel; in English, the vowels are a, e, i, o, u, and sometimes y.

icon arrow

vowel

Phonetic: "/vaʊl/"

Part Of Speech: verb


Definition: To add vowel points to a consonantal script (e.g. niqqud in Hebrew or harakat in Arabic)

icon arrow

rhyme

Phonetic: "/ɹaɪm/"

Part Of Speech: noun


Definition: Rhyming verse (poetic form)

Example: Many editors say they don't want stories written in rhyme.


Definition: A thought expressed in verse; a verse; a poem; a tale told in verse.

Example: Tennyson’s rhymes


Definition: A word that rhymes with another.

Example: Norse poetry is littered with rhymes like "sól ... sunnan".


Definition: Rhyming: sameness of sound of part of some words.

Example: The poem exhibits a peculiar form of rhyme.


Definition: Rime


Definition: Number.

icon arrow

rhyme

Phonetic: "/ɹaɪm/"

Part Of Speech: verb


Definition: To compose or treat in verse; versify.


Definition: (followed by with) Of a word, to be pronounced identically with another from the vowel in its stressed syllable to the end.

Example: "Creation" rhymes with "integration" and "station".


Definition: Of two or more words, to be pronounced identically from the vowel in the stressed syllable of each to the end of each.

Example: "India" and "windier" rhyme with each other in non-rhotic accents.


Definition: To number; count; reckon.

Ücretsiz İngilizce-Türkçe Çevirmen

Yukarıdaki giriş alanını kullanarak İngilizce-Türkçe sözlükte bir Türkçe terim arayın. İngilizce veya Türkçe arama yapabilirsiniz. İngilizce veya Türkçe aradığınız cümlenin çok fazla çevirisi varsa filtreleme seçeneklerini kullanarak sonuçları sınırlandırabilirsiniz. İngilizce-Türkçe sözlükte harfe göre ara. İngilizce-Türkçe sözlük, alfabeyi manuel olarak görüntüleme olanağı sağlar. Belirli kelimelerin çevirilerine bakmak ve bir cümle bağlamında ne anlama geldiklerini görmek için aşağıdaki bağlantıları da kullanabilirsiniz.

Kaynak metinler, AI tabanlı yazım denetleyici tarafından otomatik olarak düzeltilerek daha iyi bir çeviri elde edilir. Tıp, kesin bilimler, hukuk vb. gibi çeşitli alanlarda metinlerinin içeriğini ve dil özelliklerini koruyarak belgeleri anında çevirin.İngilizce'den Türkçe'ye çeviri saniyeler sürer ve tek istekte bin kelimeye kadar çeviri yapabilirsiniz. İngilizce ve Türkçe dünyada çok yaygın dillerdir. İngilizceden Türkçeye çevirmenimiz, birinde uzman olup diğerini öğrenirken bu dillerin temel metinlerini öğrenmenize veya anlamanıza yardımcı olacaktır. Çeviri API'lerimiz İngilizce'den Türkçe'ye mükemmel çeviri sağlar, ek redaksiyon ile bu çeviriler hukuk, tıp ve diğer yüksek düzeyde uzmanlık alanları gibi görev açısından kritik alanlarda kullanılabilir. İngilizce'den Türkçe'ye çevirmen, çevirdiğiniz metnin doğru bir şekilde anlaşılmasını sağlar ve selamlaşma, seyahat, alışveriş, sayılar ve diğer sınırsız sayıda ortak alan gibi sık kullanılan cümle ve kelimeleri çevirmek için idealdir.Türkçe - İngilizce çevirmenimiz birçok dilbilimci ve geliştiricinin ürünüdür. Herhangi bir cümleyi, kelimeyi veya metnin tamamını hızlı ve tamamen ücretsiz çevirin! Çevirmenimiz 800'den fazla farklı dili anlamaktadır. Program medyadan büyük miktarda bilgi kullanır, bu nedenle tüm dünya haberlerini kapsar.