tespit

Kullanım örnekleri

tespit
determination
icon arrow

determination

Phonetic: "/dɪˌtɜːmɪˈneɪʃən/"

Part Of Speech: noun


Definition: The act of determining, or the state of being determined.

Example: Through sheer determination, we managed to escape from the tornado.


Definition: Bringing to an end; termination; limit.


Definition: Direction or tendency to a certain end; impulsion.


Definition: The quality of mind which reaches definite conclusions; decision of character; resoluteness.


Definition: The state of decision; a judicial decision, or ending of controversy.


Definition: That which is determined upon; result of deliberation; purpose; conclusion formed; fixed resolution.


Definition: A flow, rush, or tendency to a particular part

Example: a determination of blood to the head


Definition: The act, process, or result of any accurate measurement, as of length, volume, weight, intensity, etc.

Example: the determination of the level of salt in sea water


Definition: The act of defining a concept or notion by giving its essential constituents.


Definition: The addition of a distinguishing feature to a concept or notion, thus limiting its extent; -- the opposite of generalization.


Definition: The act of determining the relations of an object, such as genus and species; the referring of minerals, plants, or animals, to the species to which they belong; classification

Example: I am indebted to a friend for the determination of most of these shells.

Türkçe-İngilizce Şarkı Sözleri Çevirmeni

Kaynak metinler, AI tabanlı yazım denetleyici tarafından otomatik olarak düzeltilerek daha iyi bir çeviri elde edilir. Tıp, kesin bilimler, hukuk vb. gibi çeşitli alanlarda metinlerinin içeriğini ve dil özelliklerini koruyarak belgeleri anında çevirin.

İngilizce'den Türkçe'ye çeviri saniyeler sürer ve tek istekte bin kelimeye kadar çeviri yapabilirsiniz. İngilizce ve Türkçe dünyada çok yaygın dillerdir. İngilizceden Türkçeye çevirmenimiz, birinde uzman olup diğerini öğrenirken bu dillerin temel metinlerini öğrenmenize veya anlamanıza yardımcı olacaktır. Çeviri API'lerimiz İngilizce'den Türkçe'ye mükemmel çeviri sağlar, ek redaksiyon ile bu çeviriler hukuk, tıp ve diğer yüksek düzeyde uzmanlık alanları gibi görev açısından kritik alanlarda kullanılabilir. İngilizce'den Türkçe'ye çevirmen, çevirdiğiniz metnin doğru bir şekilde anlaşılmasını sağlar ve selamlaşma, seyahat, alışveriş, sayılar ve diğer sınırsız sayıda ortak alan gibi sık kullanılan cümle ve kelimeleri çevirmek için idealdir.Belki tercümanlık mesleğinde ustalaşmak istersiniz? Sitemizle eğitiminiz hızlı ve kolay olacak! Çevirmenler çeviri yaparken çeşitli becerilere ve materyallere ihtiyaç duyarlar. Çevirmenlerin genel özellikleri çevrilecek olan erek dile ve kaynak dile çok iyi hakim olmak, okuduklarını ve duyduklarını iyi anlamak ve iyi bir hafızaya sahip olmaktır. Fonetik, gramer ve cümlelerdeki kelime örnekleriyle birlikte kapsamlı bir kelime, deyim ve ifade kitaplığına sahip çevirmenimiz ilk kez kullanışlı bir materyal olarak kullanılabilir.